Hakkımda

Fotoğrafım
Yafa, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri'nin tecrübe kazanması, sektöre iyi bir şekilde hazırlanması için oluşturulan, İzmir'in ilk ve tek özel sektör simülasyonudur.

12 Şubat 2012 Pazar

Liyakat Derneği bizimleydi


8 Aralık 2012 yani geçtiğimiz Çarşamba, Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (Liyakat) kendileri için oluşturduğumuz proje sunumlarını dinlemek için bizlerleydi. Sadece Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Berkay Eskinazi ve değerli Liyakat Derneği üyeleri değildi karşılarında heyecanlanarak projelerimizi sunduğumuz. Değerli juri üyelerimiz, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Dünya Gazetesi İzmir Temsilcisi Serap Zeybek Ihlamur, Milliyet Gazetesi Yayın Koordinatörü Dilek Gappi, Habertürk Gazetesi İzmir Bürosu Haber Müdürü Meltem Seyis ve İzmir Reklamcılar Derneği Başkanı Murat Türkay da Liyakat Derneği için hazırladığımız projelerimizi değerlendirdi.

Bunca değerli konuğumuz ve değerli hocalarımızın karşısında bir kez daha zorlu ama bir o kadar da keyifli bir sınav verdik.
Evet, her yarışmada bir kaybeden olur dense de, bizde kaybeden yoktu. Herkes kazandı.Çünkü henüz öğrenciyken sektör ile çalışabilmek, hem hocalarımız hem de sektör tarafından bu kadar desteklenmek, önemsenmek ve geleceğe daha iyi hazırlanmak vardı bu projelerin sonunda.

İlk olarak sahne "Bee Creative" isimli grubundu.
Canberk Uyar, M. Talha Gülören, Çağla Nacir, Esra Küçükgökçe, Melih Aydoğmuş, Onur Tek'in hazırladığı proje, juri üyelerince 2. seçildi. Özellikle hazırladıkları viral video çalışmaları beğeni topladı.
2. olarak sahneye grup İnovasyon çıktı. Halil Taştekin, Merve Durak, Ceyda Demir, Ali Bodur, Sevgi Dane, T. Gökhan Turan, Aslı Burcu Güler'den oluşan grup juri üyeleri tarafından birinci seçildi. Özellikle gerçekleştirdikleri araştırmalar ve bu araştırmalar doğrultusunda, sorunlara getirdikleri çözümler juri üyeleri tarafından oldukça beğenildi.
Son olarak proje sunumunu gerçekleştiren Express Agency ( grup üyeleri: Arzu Moğollar, Gizem Ergülşen, Kaan Kayayurt, Serpil Sel, Hülya İdal, Eda Yeniacun, Aybegün Gürbüz) juri üyeleri tarafından üçüncü seçildi.

Bizler için, bu güzel etkinliğin en büyük önemi, iş dünyası ile bir araya gelerek, kendilerine üzerinde çalıştığımız projeleri sunma imkanına erişmiş olmaktı.Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder